ZFXiSwap2

0
2066

Any symbol Bid, LastDayDiff(% or pip), Spread, Swap, Hi-Lo Today, Hi-Lo Week, Hi-Lo Mounth view to separate window.

The symbols must be included in the list.

 

MT4 Индикатор за преземање – Упатство

ZFXiSwap2 is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

ZFXiSwap2 provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install ZFXiSwap2.mq4?

 • Download ZFXiSwap2.mq4
 • Copy ZFXiSwap2.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on ZFXiSwap2.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator ZFXiSwap2.mq4 is available on your Chart

How to remove ZFXiSwap2.mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Индикатори MT4 Преземете подолу:

ZFXiSwap2

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here