Yet another MA Angle counting

0
2460

An alternative version for counting MA Angle. Assisted by ATR. May exceed 90 and -90 degree.

 

MT4 Индикатор за преземање – Упатство

Yet another MA Angle counting is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

Yet another MA Angle counting provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install Yet another MA Angle counting.mq4?

 • Download Yet another MA Angle counting.mq4
 • Copy Yet another MA Angle counting.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on Yet another MA Angle counting.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator Yet another MA Angle counting.mq4 is available on your Chart

How to remove Yet another MA Angle counting.mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Индикатори MT4 Преземете подолу:

Yet another MA Angle counting

sasdasdasdasd
Previous articleGG-RiverFlow
Next articleGG-RSI-CCI

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here