Thursday, December 2, 2021
sasdasdasdasd

Stodiv

Stodiv indicator.

 

MT4 Индикатор за преземање – Упатство

[post-title] is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

[post-title] provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install [post-title].mq4?

 • Download [post-title].mq4
 • Copy [post-title].mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on [post-title].mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator [post-title].mq4 is available on your Chart

How to remove [post-title].mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Индикатори MT4 Преземете подолу:

Stodiv

Претходна статијаChaikin’s Volatility (2 lines)
Следна статијаBollinger Squeeze v9
ПОВРЗАНИ АРТИЦИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Ве молиме, внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments