Simple Scalping System

0
4366

This is a template of the simple scalping system. It include CCI + Parabolic+Moving Average. Timeframes m1-m5.

Enter when parabolic shows sell or buy signals, for more safe signals use MA and CCI watching where is common trend.

Copy template file to directoryC:\Program Files\ МТ4\templates and load in terminal template.

 

MT4 Индикатор за преземање – Упатство

Simple Scalping System is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

Simple Scalping System provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install Simple Scalping System.mq4?

 • Download Simple Scalping System.mq4
 • Copy Simple Scalping System.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on Simple Scalping System.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator Simple Scalping System.mq4 is available on your Chart

How to remove Simple Scalping System.mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Индикатори MT4 Преземете подолу:

Simple Scalping System

sasdasdasdasd
Претходна статијаTARZAN
Следна статијаLOCSignal-MACDDoublePike

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Ве молиме, внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука