Price BarsM2 MTF

0
3386

The indicator colors candlesticks.

Parameters:

TimeFrame = 60;
Shift=0;
xShift=0;
SetShift0ToTFBarCloseTime = true;
ShowMultipleBars = false;
MaxBarsToCount = 1500;
note_timeFrames =M1;5,15,30,60H1;240H4;1440D1;10080W1;43200MN”;

 

MT4 Индикатор за преземање – Упатство

Price BarsM2 MTF is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

Price BarsM2 MTF provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install Price BarsM2 MTF.mq4?

 • Download Price BarsM2 MTF.mq4
 • Copy Price BarsM2 MTF.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on Price BarsM2 MTF.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator Price BarsM2 MTF.mq4 is available on your Chart

How to remove Price BarsM2 MTF.mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Индикатори MT4 Преземете подолу:

Price BarsM2 MTF

sasdasdasdasd
Претходна статијаXPoints
Следна статијаPrusax v61

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Ве молиме, внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука