MarketHoursShade v01

0
12593

Author: Derk Wehler (Originally by KimIV)

Market Hours Shade v01 indicator.

MT4 Индикатор за преземање – Упатство

MarketHoursShade v01 is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

MarketHoursShade v01 provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install MarketHoursShade v01.mq4?

 • Download MarketHoursShade v01.mq4
 • Copy MarketHoursShade v01.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on MarketHoursShade v01.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator MarketHoursShade v01.mq4 is available on your Chart

How to remove MarketHoursShade v01.mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Индикатори MT4 Преземете подолу:

MarketHoursShade v01

sasdasdasdasd
Претходна статијаСтарци безбедна зона

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Ве молиме, внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука