iStochTxt

0
5184

The iStochTxt indicator draws the arrows on the main chart at the ponts of intersection of the stochastic’s main line and the signal levels.

 

MT4 Индикатор за преземање – Упатство

iStochTxt is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

iStochTxt provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install iStochTxt.mq4?

 • Download iStochTxt.mq4
 • Copy iStochTxt.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on iStochTxt.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator iStochTxt.mq4 is available on your Chart

How to remove iStochTxt.mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Индикатори MT4 Преземете подолу:

iStochTxt

sasdasdasdasd
Претходна статијаErgodic Oscillator
Следна статијаEMA Trend

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Ве молиме, внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука