GG-RiverFlow

0
2640

This indicator informs you about the depth of the trend.

Useful on trending market.

 

MT4 Индикатор за преземање – Упатство

GG-RiverFlow is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

GG-RiverFlow provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install GG-RiverFlow.mq4?

 • Download GG-RiverFlow.mq4
 • Copy GG-RiverFlow.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on GG-RiverFlow.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator GG-RiverFlow.mq4 is available on your Chart

How to remove GG-RiverFlow.mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Индикатори MT4 Преземете подолу:

GG-RiverFlow

sasdasdasdasd
Previous articleColored MA
Next articleYet another MA Angle counting

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here