Fractal Support & Resistance Levels

0
4438

The indicator draws support & resistance levels based on the last MN1, W1, D1, H4 and H1 fractals. Together with fractals indicator it makes detection of channel boundaries and breakouts very simple.

 

MT4 Индикатор за преземање – Упатство

Fractal Support & Resistance Levels is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

Fractal Support & Resistance Levels provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install Fractal Support & Resistance Levels.mq4?

 • Download Fractal Support & Resistance Levels.mq4
 • Copy Fractal Support & Resistance Levels.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on Fractal Support & Resistance Levels.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator Fractal Support & Resistance Levels.mq4 is available on your Chart

How to remove Fractal Support & Resistance Levels.mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Индикатори MT4 Преземете подолу:

Fractal Support & Resistance Levels

sasdasdasdasd
Претходна статијаZigZag Indicator with Extra Features
Следна статијаConstant Range Detector

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Ве молиме, внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука