DonForex DonchianFibo

0
5563

Classic Donchian-channel with Fibonacci retracement levels.

Two classic tools in one!

Adjustable parameters:

 • Donchian_Period (Donchian-channel period)
 • Ignore_Candle_Wicks (Set it to true if you want to use only candle bodies instead of candle wicks)
 • Show_Prices (Displays the price values of Fibonacci levels)

Other DonForex tools can be found on the MetaTrader 4 Market.

 

MT4 Индикатор за преземање – Упатство

DonForex DonchianFibo is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

DonForex DonchianFibo provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install DonForex DonchianFibo.mq4?

 • Download DonForex DonchianFibo.mq4
 • Copy DonForex DonchianFibo.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on DonForex DonchianFibo.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator DonForex DonchianFibo.mq4 is available on your Chart

How to remove DonForex DonchianFibo.mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Индикатори MT4 Преземете подолу:

DonForex DonchianFibo

sasdasdasdasd
Претходна статијаLook for Trend
Следна статија3 Timeframe Indicator

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Ве молиме, внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука