Daily Pivot

0
12453

Free forex software for trader

Daily Pivot Forex MT4 Indicator is a support & resistance forex indicators. It is good for scalping and day trading traders.

 

MT4 Индикатор за преземање – Упатство

Daily Pivot is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

Daily Pivot provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install Daily Pivot.mq4?

 • Download Daily Pivot.mq4
 • Copy Daily Pivot.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on Daily Pivot.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator Daily Pivot.mq4 is available on your Chart

How to remove Daily Pivot.mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Индикатори MT4 Преземете подолу:

Daily Pivot

sasdasdasdasd
Претходна статијаСоздадена од страна на Роналд добитниците
Следна статијаСтарци безбедна зона

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Ве молиме, внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука