Создадена од страна на Роналд добитниците

0
7107

Author: Ronald Verwer / ROVERCOM

Indicator Created by Ronald Verwer.

 

MT4 Индикатор за преземање – Упатство

Created by Ronald Verwer is a Metatrader 4 (MT4) индикатор и суштината на forex индикатор е да се трансформира акумулираните податоци историја.

Created by Ronald Verwer provides for an opportunity to detect various peculiarities and patterns in price dynamics which are invisible to the naked eye.

Врз основа на оваа информација, трговците може да се претпостави понатамошно движење на цените и да се приспособат својата стратегија за тоа.

How to install Created by Ronald Verwer.mq4?

 • Download Created by Ronald Verwer.mq4
 • Copy Created by Ronald Verwer.mq4 to your Metatrader Directory / експерти / индикатори /
 • Започнете и рестартирајте го вашиот Metatrader клиентот
 • Изберете табелата и временска рамка каде што сакате да ги тестираат вашите индикатор
 • Барај “Прилагодено Индикатори” во вашиот Навигатор претежно во вашата Metatrader клиентот
 • Right click on Created by Ronald Verwer.mq4
 • Прикачи на графикон
 • Изменете ги прилагодувањата или притиснете OK
 • Indicator Created by Ronald Verwer.mq4 is available on your Chart

How to remove Created by Ronald Verwer.mq4 from your Metatrader 4 Графикон?

 • Изберете ја табелата каде што е показател работи во вашиот Metatrader клиентот
 • Десен клик во табелата
 • “Индикатори листа”
 • Изберете го индикаторот и избришете

Индикатори MT4 Преземете подолу:

Создадена од страна на Роналд добитниците

sasdasdasdasd
Претходна статијаRenko в1
Следна статијаDaily Pivot

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Ве молиме, внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука